Fiastas

 

Activitads

 

Fiastas

 

Musica

 
 

50 onns UMS

 

Maletgs

     

 

Fiastas da musica sursilvanas/districtualas

 

Districtual

Liung e datum

Classa

Toc d'elecziun


Marsch

Dirigent

Plaz

dall'atgna classa
da tuttas classas
Sursaissa
30-05-2015
2. Thyellene
(Kevin Houben)
Eidgenossen
(Kurt Weber)
Stefan Roth 1. da 3

1. da 11
Trun
29-05-2010
3. A Swiss Folk Fantasy
(G. Richards)
Feurig Blut
(H. Heusser)
Silvio Meyer 3. da 7

7. da 16
Falera
05-06-2005
3. Petite Suite de Ballet
(Eric Ball)
Musketier
(E. Lüthold)
Silvio Lechmann 1. da 6

2. da 14
Sedrun
28-05-2000
3. Partita
(E. Gregson)
Marsch Rgt Inf 41
(G. Anklin)
Silvio Lechmann 1. da 5

3. da 16
Val S. Pieder
11-06-1995
3. Jubilation
(J. Curnow)
Coccinelle
(J. P. Fleury)
Silvio Lechmann 5. da 7

2. da 20
Rabius
04-06-1989
4. Suite uit Antwerpse Dansboek
(H. van Lijnschooten)
Sturdj Men
(T. Mesang)
Silvio Lechmann 6. da 12

10. da 19

 

Districtual ordeifer

Liung e datum

Classa

Toc d'elecziun


Marsch

Dirigent

Plaz

dall'atgna classa
da tuttas classas
Neukirch-Egnach
17-06-2017
2. Purcell Variation
Kenneth Downie
Bundesrat Gnägi Marsch
Albert Benz
Stefan Roth -

8. da 20

 

Sursilvanas

Liung e datum

Categoria

Toc d'elecziun


Marsch

Dirigent

Rang

Lumbrein
31-05-1981
III. Praeludium
(P. J. Godard)
Good Morning
(R. Wyss)
Ignaz Sax 2.

2.
Surrein
03-06-1977
III. Schöne weite Welt
(H. König)
Walk-Over
(T. KotteR)
Gion Decurtins 1.

2.
Trun
20-05-1973
III. Cantus solemnis
(H. Corny)
Projekt
(H. Bennet)
Gion Decurtins 2.

1.
Vignogn
11-05-1969
III. Simelibärg
(A. Benz)
Torch of Liberty
(K. L. King)
Peder Candrian 2.

2.
Rabius
16-05-1965
III. Choral et Arioso
(H. Papelard))
Valley-Forge
(K. L. King)
Pius Cavelti 2.

1.

 

Fiastas da musica cantunalas

 

Liung e datum

Classa

Toc d'elecziun

Toc da pensum
Marsch

Dirigent

Plaz

dall'atgna classa
da tuttas classas
Cuera
8-06-2013
3. Lake of The Moon
(Kevin Houben)
Antruras
(Gion Andrea Casanova)

Arnhem
(A. E. Kelly)
Stefan Roth 1. da 12



16. da 31
Scuol
17-06-2007
3. Partita
(E. Gregson)
Legenda rumantscha
(O. Weaspi)

St. Triphon
(A. Ney)
Silvio Lechmann 1. da 10



10. da 32
Breil
23-06-2002
3. Suite Voices of Youth
(E. Gregson)
Festival Overture
(A. Fernie)

Feurig Blut
(H. Heusser)
Silvio Lechmann 1. da 15



3. da 26
Tavau
28-06-1997
3. Summer Fantasy
(K. Schooenbeek)
Anna Göldin
(J.-C. Kolly)

St. Triphon
(A. Ney)
Silvio Lechmann 1. da 15



2. da 40
Favugn
21-09-1992
4. Nordisk Rhapsodie
(T. J. Ford)
Preludio, Lied und kleine Parade
(H. P. Egli)

Musikanten-Treue
(E. Kielinger)
Silvio Lechmann 2. da 26



14. da 51

 

Fiastas da musica cantunalas ordeifer

 

Liung e datum

Classa

Toc d'elecziun

Toc da pensum
Marsch

Dirigent

Plaz

dall'atgna classa
da tuttas classas
Mels
29-05-1999
3. For Broyarde
(J. P. Hartmann)
Brass Night
(A. Fernie)

Our Director
(F. E. Bigelon / G. Mol)
Silvio Lechmann 2. da 6



28. da 36

 

Fiastas da musica federalas

 

Liung e datum

Classa

Toc d'elecziun

Toc da pensum
Marsch

Dirigent

Plaz


Montreux
12-06-2016
2. Renaissance
(Peter Graham)
Caverns
(Fabian Künzli)

Eidgenossen
(Kurt Weber)
Stefan Roth 16. da 28



1. da 41
Friburg
16-06-2001
3. An English Suite
(M. Ball)
Voyage
(J.-C. Kolly)

Trompeterruf-Marsch
(A. Ney)
Silvio Lechmann 2. da 41



9. da 44
Interlaken
16-06-1996
3. A North-Norwegian Fantasy
(T. Agaard-Nilsen)
Panta Rhei
(E. Zurwerra)

Coccinelle
(J.-P. Fleury)
Silvio Lechmann 1. da 14
dad ina partiziun 3.classa


24. da 62
dad tuttas musicas 3 cl.